Pažintinė ekskursija „Grūdo kelias, miškas“

APIE EKSKURSIJĄ

Vieta: Kūlio daubos malūnas

Trukmė: apie 2 val.
Kaina: 9 Eur asmeniui
Dalyvių skaičius: nuo 10 asmenų
Kalba: lietuvių
Sezoniškumas: visus metus

Teirautis dėl ekskursijos užsakymo telefonu +370 682 22194 arba patekite paklausimą el. paštu:

EKSKURSIJOS APRAŠYMAS

Ekskursijos dalyviai aplankys XIX amžiaus ant Virvyčios upės kranto stovintį vandens malūną, pastatytą iš akmens mūro ir karkasinių medinių konstrukcijų. Jame nuo 1851 metų buvo malami miltai, gaminamos kruopos. Po Antrojo Pasaulinio karo jis buvo nukentėjęs nuo gaisro. 1951 m. malūnas atstatytas ir toliau veikė iki 1993 m. Vėliau ilgą laiką stovėjo nenaudojamas. Malūno restauracija atlikta 2010 m.

ŠiandienAngelų malūnas po restauracijos prikeltas antram gyvenimui, tik jau nebe kaip miltus malantis malūnas, bet kaip malūno muziejus ir svečius priimanti sodyba. Tiesa, malūnas veikia ir šiandieną, tačiau jame vietoje miltų gaminama elektros energija. Čia galima pamatyti taip gerai restauruotus senuosius grūdų malimo mechanizmus, kad net atrodo, jog tuoj pat galima pradėti grūdų malimo darbus. Restauruojant mechanizmus buvo stengiamasi kiek įmanoma labiau išsaugoti jų autentiškumą. Šiandien malūnas yra priskirtas kultūros paveldo objektui.

Ekskursijos metu dalyviai apžiūrės malūno erdvėse įkurtą muziejų. Kartu su gidu "prariedės" grūdo keliu bei susipažins su malūno istorija. Savo rankomis prisilies prie autentiškų malūno įrengimų.

Po muziejaus apsilankymas šalia malūno esančiame miške - čia laukia kūno ir sielos kelionė po medžių ir akmenų karalystę. Miške ekskursijos dalyviai pasivaikšto po akmenų labirintą; aplanko stebuklingą, norus pildantį, 300 metų ir net 7 kamienus turintį ąžuolą bei kitas miško vietas.

Po ekskursijos jos dalyviai galės pasėdėti malūno salėje arba vidinio kiemo verandoje ir bus pavaišinti žolelių arbata bei malūno apylinkių medumi.